ARES - Administrativní registr ekonomických subjektů, informační registr

Vyhledávání v registru ARES

Vyhledávání využívá data z registru ARES, z obchodního a živnostenského rejstříku a dalších veřejných rejstříků.

Vyhledávání v rejstříku

Hledání DIČ a plátce DPH

 

Registr ARES

ARES neboli Administrativní registr ekonomických subjektů je informační registr, který umožňuje vyhledávat údaje o ekonomických subjektech registrovaných v České republice v několika registrech státní správy. Výjimkou jsou subjekty, u nichž IČO není uvedeno nebo přiděleno, ARES takový subjekt nemusí nalézt.

Po vyhledání subjektu zobrazí registr ARES detailní informace, které jsou o hledaném subjektu uvedeny ve zdrojových registrech a zobrazí také odkazy přímo do těchto zdrojových registrů (např. Obchodní / veřejný rejstřík, Registr Ekonomických subjektů RES na stránkách Českého statistického úřadu, Živnostenský rejstřík). Toto propojení údajů o subjektu ze všech základních zdrojových informačních registrů státní správy umožňuje nejen získat celkový přehled, ale také údaje v jednotlivých registrech porovnat.

 Více o registru ARES

Vyhledávání v ARES

V registru ARES je možné vyhledávat ekonomické subjekty podle identifikačního čísla IČO, názvu, jména a příjmení nebo adresy. Výběr je možné upřesnit zadáním právní formy, finančního úřadu a klasifikace CZ-NACE. ARES neumožňuje vyhledávání subjektů podle daňového identifikačního čísla DIČ nebo podle rodného čísla.

V informačním registru ARES je možné najít fyzické osoby - podnikatele (živnostníky) a právnické osoby, což mohou být  firmy a obchodní společnosti, ale také občanská sdružení, nadace, spolky a další organizace.

Vyhledat subjekt v ARES

Údaje v registru ARES

Po odeslání dotazu ARES zobrazí seznam všech ekonomických subjektů, které splňují zadaná kritéria. V tomto seznamu se zobrazují následující základní informace o vyhledaných ekonomických subjektech: IČO subjektu, obchodní firma, sídlo anebo místo podnikání (obec, případně část obce, ulice + číslo) a seznam zkratek zdrojových registrů s odkazy na detailní informace v jednotlivých zdrojových registrech. Registr ARES umožňuje některé z údajů ve zdrojových registrech automaticky porovnat.

Registr ARES nezobrazuje rodná čísla.


Provozovatel registru ARES

ARES zřídilo a provozuje Ministerstvo financí ČR jako bezplatnou veřejnou informační službu, která poskytuje rychlá a dostupná data o ekonomických subjektech. Údaje, které jsou v ARES k dispozici, jsou jen informativního charakteru a není možné je používat pro úřední jednání.

Otázky a odpovědi k ARES

  • Co je ARES?

    ARES (Administrativní registr ekonomických subjektů) je informační registr, který shromažďuje a poskytuje data z řady jednotlivých registrů státní správy, tzv. zdrojových registrů. Jedná se zejména o Obchodní (resp. veřejný) rejstřík, Živnostenský rejstřík, Registr ekonomických subjektů (RES) s daty ze statistického úřadu, Registr plátců DPH, evidenci dotací z rozpočtu a také údaje z Centrální evidence úpadců a Insolvenčního rejstříku. ARES čerpá informace i z mnoha dalších zdrojů a další zdroje a informace používá pro kontrolu jejich správnosti.

  • Podle čeho lze vyhledávat v systému ARES?

    V ARES lze vyhledávat právnickou osobu podle IČO, názvu firmy, obce, ulice, čísla domu, právní formy, finančního úřadu a klasifikace ekonomických činností.
    Fyzická osoba se v registru ARES může vyhledávat podle jména, obce, ulice, PSČ a čísla domu. Neumožňuje se vyhledávání podle daňového identifikačního čísla DIČ ani podle rodného čísla. Zobrazují se pouze aktivní subjekty.

Obchodní rejstřík - hledání
Hledání DIČ / plátce DPH

Zobrazit sloupec 

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby

Hypotéky, Stavební spoření

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzdy, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, Nafta, Nafta v Evropě

Podnikání

Obchodní rejstřík

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Ochranné známky

Finanční katalog

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto - Cena, Spolehlivost

Monitoring ekonomiky

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat

Používání cookies

Copyright © 2000 - 2024

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o. V