Výpis z obchodního rejstříku

Vyhledávání v rejstříku

Hledání DIČ a plátce DPH

 

Výpis z veřejného (obchodního) rejstříku

Označení obchodní rejstřík je obvykle používané pro veřejný rejstřík dostupný na stránkách Justice.cz. Veřejný rejstřík obsahuje tyto rejstříky: obchodní rejstřík, spolkový rejstřík, nadační rejstřík, rejstřík ústavů, rejstřík společenství vlastníků jednotek a rejstřík obecně prospěšných společností.

V obchodním rejstříku jsou zapsané obchodní společnosti a některé další subjekty (fyzické osoby, zahraniční osoby a podobně). Zápis do obchodního rejstříku je zveřejněn.

Výpis z obchodního rejstříku obsahuje především základní údaje o společnosti (název, adresu), majitele, statutární orgány, předmět podnikání, základní kapitál a ostatní skutečnosti podle společenských smluv, ale také rejstříkový soud, u kterého je veden zápis.

 

Kde získat výpis z obchodního rejstříku

Informativní výpis z obchodního rejstříku a dalších rejstříků zveřejněných ve veřejném rejstříku na stránkách Justice.cz, je možné získat na internetu, ověřený výpis pak u rejstříkového soudu nebo na mnoha kontaktních místech veřejné správy.

Informativní výpis z veřejného (obchodního) rejstříku na internetu

Internetový online výpis má kompletní informační hodnotu, ale nelze ho použít při právních úkonech. Jeho výhodou je rychlost a okamžitá dostupnost. Aktuální výpis je možné získat na stránkách Justice.cz, více či méně staré kopie lze získat na mnoha desítkách stránek internetu. Stránky Rejstřík firem na serveru kurzy.cz aktualizují výpisy z obchodního rejstříku u každé společnosti minimálně 1x za 3 měsíce, u větších společností častěji, každý výpis z obchodního rejstříku odkazuje na jeho zdroj na stránkách justice.cz.

Ověřený elektronický výpis z obchodního rejstříku

Pokud si na stránkách Justice.cz vyhledáte výpis konkrétní společnosti, vpravo na konci stránky pod výpisem ikona "Stáhnout PDF verzi výpisu". Po kliknutí na ni se připraví PDF dokument opatřený elektronickou značkou soudu, která potvrzuje jeho pravost. Toto úřední ověření platí jen pro elektronickou podobu dokumentu, vytištěný dokument povahu úředně ověřeného výpisu ztrácí.

Pokud máte datovou schránku, další možností, jak získat elektronický výpis z veřejného rejstříku, je požádat o jeho zaslání do datové schránky vyplněním formuláře na stránkách portal.gov.cz. Elektronický výpis je zaslán do datové schránky v podstatě okamžitě, pokud je dostupný veřejný rejstřík.

Oba tyto způsoby získání elektronického výpisu z obchodního a dalších rejstříků zveřejněných ve veřejném rejstříku jsou bezplatné.

Ověřený výpis z obchodního rejstříku v papírové podobě

Vytištěný ověřený výpis je možné pořídit na počkání u rejstříkového soudu, v notářské kanceláři, na obecním úřadě a na pobočkách pošty a jiných místech služby Czech POINT.

Vytištěný ověřený výpis je možné získat také na Internetu, ale jeho pořízení je pomalejší. Výpis si můžete objednat na stránkách Czech point (provozovatel je Česká pošta). Výpis odesílá na dobírku, což může být hlavní nevýhoda - pro převzetí výpisu musí být někdo na cílové adrese přítomen a výpis zaplatit. Obvyklá dodávka je do tří dnů (den 1 objednávka, den 2 expedice, den 3 dodávka). Podrobnosti k objednání najdete zde.

 

Typy výpisu z obchodního rejstříku

Je možné objednat dva druhy výpisů z obchodního rejstříku a a dalších rejstříků zveřejněných ve veřejném rejstříku:

  • Aktuální výpis platných údajů v rejstříku.
  • Úplný výpis, s kompletní historií jednotlivých zápisů do rejstříku. Úplný výpis obsahuje změny sídla, ukončení některých předmětů činnosti, změny orgánů, majitelů a další skutečnosti, a to včetně data zapsání nebo data vymazání.

Obchodní rejstřík >>

Vyhledávání v obchodním rejstříku >>

Sbírka listin z obchodního rejstříku >>

Justice.cz >>

 


Otázky a odpovědi k obchodnímu trejstříku

  • Kdo je zapsán v obchodním rejstříku a jsou údaje veřejné?

    V obchodním rejstříku jsou zapsané obchodní společnosti a některé další subjekty (fyzické osoby, zahraniční osoby a podobně). Zápis do obchodního rejstříku je zveřejněn. Hledat v obchodním rejstříku

  • Co obsahuje výpis z obchodního rejstříku?

    Výpis z obchodního rejstříku obsahuje především základní údaje o společnosti (název, adresu), majitele, statutární orgány, předmět podnikání, základní kapitál a ostatní skutečnosti podle společenských smluv, ale také rejstříkový soud, u kterého je veden zápis.

Obchodní rejstřík - hledání
Hledání DIČ / plátce DPH

Zobrazit sloupec 

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby

Hypotéky, Stavební spoření

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzdy, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, Nafta, Nafta v Evropě

Podnikání

Obchodní rejstřík

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Ochranné známky

Finanční katalog

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto - Cena, Spolehlivost

Monitoring ekonomiky

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat

Používání cookies

Copyright © 2000 - 2024

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o. V