Oblastní muzeum v Chomutově, příspěvková organizace - předměty podnikání

NÁZEV: Oblastní muzeum v Chomutově, příspěvková organizace Oblastní muzeum v Chomutově, příspěvková organizace - logo
IČO:00360571
FORMA:Příspěvková organizace
SCHRÁNKA:  cg7k6ua
ADRESA: Palackého 86, 430 01 Chomutov
MAPA: Firmy na stejné adrese - mapa
Palackého 86 Chomutov 43001
Selekce výpisu z rejstříku Oblastní muzeum v Chomutově, příspěvková organizace
Aktuální vztahy   Historické vztahy  

Obchodní rejstřík:   aktuální výpis |  úplný výpis |  vztahy osob |  predměty podnikání

Předmět podnikání (činnosti) aktuální stav a historie:

 • Hlavní předmět činnosti příspěvkové organizace: 1. shromažďovat, doplňovat, rozšiřovat a trvale uchovávat sbírky v oblasti hmotných dokladů vývoje v oblasti společenských a přírodních věd, zejména z oblasti severozápadních čech. tvořit sbírku na základě vědeckého poznání a vlastní koncepce sbírkotvorné činnosti.
  Od: 4. březen 2006
   
 • 13. plní povinnosti, vyplývající z ustanovení zákona č. 122/2000 sb., o ochraně sbírek muzejní povahy a o změně některých dalších zákonů, ve znění pozdějších předpisů. poskytuje standardizované služby podle zákona č. 483/2004 sb., ze dne 29.července 2004, kterým se mění zákon č. 122/2000 sb., o ochraně sbírek muzejní povahy a o změně některých dalších zákonů, ve znění zákona č. 186/2004 sb.
  Od: 4. březen 2006
   
 • 2. spravovat historický knižní fond (sbírkový) a veřejnou odbornou muzejní knihovnu, která zajišťuje veřejné knihovnické služby.
  Od: 30. leden 2004
   
 • 3. ke sbírkovým předmětům pořizovat odbornou dokumentaci písemnou, případně obrazovou a zvukovou. sbírkové předměty odborně spravovat a zpracovávat a vytěžovat z nich poznatky o vývoji přírody a společnosti. tyto předměty, jejich napodobeniny, odbornou dokumentaci k nim a poznatky získané jejich odborným zpracováním prezentovat hlavně prostřednictvím stálých expozic, krátkodobých výstav, vlastní publikační a přednáškovou činností v české republice i v zahraničí, a dalšími kulturně výchovnými aktivitami, které jsou určeny nejširší veřejnosti, se zaměřením zejména na děti a mládež, seniory a handicapované občany.
  Od: 30. leden 2004
   
 • 4. provádět vědecký výzkum v oblasti společenských a přírodních věd za účelem poznání spádové oblasti a prostředí pro získávání sbírkových předmětů.
  Od: 30. leden 2004
   
 • 5. zapůjčovat sbírkové předměty do expozic a na výstavy, pořádané také jinými subjekty v české republice i v zahraničí nebo za účelem jejich vědeckého zkoumání, preparování, konzervování a restaurování, a to za předpokladu, že bude zajištěna jejich bezpečnost a ochrana ve smyslu zákona č. 122/2000 sb., a umožňovat studium svých sbírek badatelům za podmínek stanovených tímto zákonem a badatelským řádem, který organizace sama vydá.
  Od: 30. leden 2004
   
 • 6. vydávat a veřejně šířit periodické a neperiodické publikace k tématu odborné činnosti.
  Od: 30. leden 2004
   
 • 7. pořádat samostatně nebo ve spolupráci s jinými právnickými či fyzickými osobami odborné konference, sympozia a semináře, vztahující se k předmětu činnosti, a výstavy vypůjčených předmětů kulturní hodnoty.
  Od: 30. leden 2004
   
 • 8. pořádat kulturní a vzdělávací programy, vyplývající z předmětu činnosti (hudební, literární, filmové a multimediální). provádět přednáškovou a vzdělávací činnost.
  Od: 30. leden 2004
   
 • 9. vstupovat do profesních sdružení za účelem koordinace odborné činnosti.
  Od: 30. leden 2004
   
 • 10. ve spolupráci s archeologickým ústavem akademie věd čr na úseku archeologických výzkumů a nálezů na území vymezeném dohodou s akademií věd čr: a) na základě pověření ministerstva kultury čr a akademie věd čr provádět dle zákona č. 20/1987 sb., o státní památkové péči, archeologické výzkumy a archeologický dohled na lokalitách, postižených terénními zásahy, b) podílet se na koordinaci výzkumů a péče o movité archeologické nálezy, c) poskytovat odborně metodickou pomoc orgánům veřejné správy.
  Od: 30. leden 2004
   
 • 11. spolupracovat v oboru své činnosti s tuzemskými a zahraničními partnery.
  Od: 30. leden 2004
   
 • 12. vykonávat činnosti vyplývající z předmětu činnosti a ve vztahu k zajištění provozu veřejně přístupných prostor. umožňovat za úplatu návštěvy expozic, výstav a jiných kulturních akcí. vybírat poplatky z fotografování, filmování a videozáznamů, pořizování kopií dokumentů, poskytování fotografií, negativů a ektachromů. prodávat katalogy, upomínkové předměty a další zboží propagující předmět činnosti, kopie, repliky a další rozmnoženiny sbírkových předmětů, výrobky z ušlechtilých materiálů s odpovídající uměleckou úrovní, nosiče audio a videozáznamů. pronajímat dočasně nevyužívané prostory v objektech, k nimž vykonává právo hospodaření, pokud to není v rozporu s jejím kulturním posláním. poskytovat reklamní služby při zpřístupňování svých sbírek. zpracovávat odborné posudky, rešerše a expertízy a dále poskytovat informační služby související s předmětem činnosti.
  Od: 30. leden 2004
   
 • 14. sbírky a sbírkové předměty jsou hmotným majetkem, s nímž organizace hospodaří podle zvláštních předpisů.
  Od: 30. leden 2004
   

Zdroje dat: Kurzy.cz zobrazují výhradně jen takové údaje, jenž jsou poskytovány jako otevřená data, případně data, která jsou zveřejněna orgánem státní správy, nebo je Kurzy.cz jako zpracovatel osobních údajů získaly na základě smlouvy s jiným správcem (aktuálně katalog ŽivéFirmy.cz). Veškeré osobní údaje jsou zveřejňovány v souladu s Nařízením (EU) 2016/679 (GDPR) a zákonem č. 110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů, v platném znění. Podrobné informace o právech subjektu údajů, rozsahu a oprávněnosti zpracovávání osobních údajů jsou uvedeny v dokumentu Zpracování osobních údajů z veřejných zdrojů

Své žádosti či připomínky týkající se zveřejněných údajů posílejte, prosím, na email info@kurzy.cz. Vzhledem k tomu, že Kurzy.cz nezískaly osobní údaje od subjektu údajů, ale z veřejných zdrojů, nebudou obvykle schopny identifikovat subjekt údajů pouze na základě jména a příjmení fyzické osoby (osob se stejným jménem a příjmením budou mít v evidenci více). Chcete-li proto požádat o výmaz svých údajů či budete např. vznášet námitku, urychlíte vyřízení své žádosti tím, že uvedete přesnější identifikaci své osoby, tedy kromě jména a příjmení uvedete např. i své bydliště nebo datum narození, případě uvedete webové stránky Kurzy.cz, na kterých jste zmiňováni.

Seznam odkazů na zdrojové informace naleznete na stránce KONTAKTY a ZDROJE.

Opravy dat: Pokud jste objevili nesrovnalost dat se zdrojovým rejstříkem, kontaktujte nás prosím na email info@kurzy.cz a uveďte stránku, na které se nesrovnalost nachází, případně IČ subjektu. Pokud je nesrovnalost dat přímo ve zdrojovém rejstříku, obraťte se s opravou dat na příslušnou instituci uvedenou na stránce Zdroje. Tím zajistíte aktuálnost dat na našich stránkách a v mnoha dalších komerčních databázích.

Oblastní muzeum v Chomutově, příspěvková organizace - náhled vizuálního zobrazení vztahů obchodního rejstříku
Vizualizace vztahů v obchodním rejstříku na podnikani.cz
Obchodní rejstřík firem - Hledání


Zobrazit sloupec 

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby

Hypotéky, Stavební spoření

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzdy, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, Nafta, Nafta v Evropě

Podnikání

Obchodní rejstřík

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Ochranné známky

Finanční katalog

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto - Cena, Spolehlivost

Monitoring ekonomiky

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat

Používání cookies

Copyright © 2000 - 2024

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o. V