Knihovna Jiřího Mahena v Brně, příspěvková organizace , Brno IČO 00101494 - Obchodní rejstřík firem

NÁZEV: Knihovna Jiřího Mahena v Brně, příspěvková organizace Knihovna Jiřího Mahena v Brně, příspěvková organizace - logo
IČO:00101494
FORMA:Příspěvková organizace
SCHRÁNKA:  fmmkkyr
DIČ (DPH): CZ00101494 (již neplatné), Detail
bývalého plátce DPH
ADRESA: Kobližná 70/4, Brno-město, 602 00 Brno
MAPA: Firmy na stejné adrese - mapa
Kobližná 70 Brno 60200

Kontakty Knihovna Jiřího Mahena v Brně, příspěvková organizace

Kontakty v katalogu Živéfirmy.cz:

TELEFON:542 532 111  - sekretariát
EMAIL:kjm@kjm.cz
WWW:www.kjm.cz

Poslední změny

a události Knihovna Jiřího Mahena v Brně, příspěvková organizace

8.9.2023     Nabídky práce: Knihovna Jiřího Mahena v Brně, příspěvková organizace inzeruje jednu aktivní pracovní pozici
22.9.2016     Změna: Člen představenstva Ing. Libuše Nivnická
22.9.2016     Vymazán člen představenstva Ing. Libuše Nivnická
22.9.2016     Změna sídla z Kobližná 4, 601 50 Brno na Kobližná 70/4, Brno-město, 602 00 Brno
28.11.2015     Změna: Člen představenstva Ing. Libuše Nivnická
11.12.2014     Nová listina ve sbírce listin: Pr 33/SL21/KSBR účetní závěrka [2013] rozvaha
11.12.2014     Nová listina ve sbírce listin: Pr 33/SL22/KSBR účetní závěrka [2013] výkaz

Obchodní rejstřík:   aktuální výpis |  úplný výpis |  vztahy osob |  sbírka listin (23)

Knihovna Jiřího Mahena v Brně, příspěvková organizace – obchodní rejstřík, aktuální výpis

Datum vzniku a zápisu
15. prosinec 1981 
Spisová značka
Pr 33/KSBR Krajský soud v Brně
Obchodní firma
Knihovna Jiřího Mahena v Brně, příspěvková organizace
Sídlo
Kobližná 70/4, Brno-město, 602 00 Brno
Identifikační číslo
00101494 
Právní forma
Příspěvková organizace 
Předmět činnosti
knihovna plní funkci přístupového místa ke znalostem, informacím a kulturním hodnotám. nestranností, otevřeností, individuálním přístupem a vstřícným prostředím povzbuzuje k celoživotnímu učení, kreativitě, generování vlastních myšlenek, formování nezávislého rozhodování.
vytváří, soustavně doplňuje, organizuje, zpracovává, chrání a uchovává univerzální knihovní fond, provádí jeho revize, vyřazuje knihovní dokumenty z knihovního fondu.
půjčuje absenčně a prezenčně dokumenty různých typů (tištěné, zvukové, zvukově obrazové, digitální) z knihovního fondu knihovny, zpřístupňuje na místě samém autorsky chráněná díla.
poskytuje přístup k širokému spektru informací s využitím vlastních i externích databází, které jsou zaměřeny zejména na: - společenské, humanitní, přírodní i technické vědy, - formální a neformální vzdělávání a celoživotní učení, - podporu čtenářské gramotnosti a dalších kompetencí, - kulturu všeobecně, literaturu, hudbu, - všeobecné občanské informace a občanskou gramotnost, - regionální osobnosti, - statutární město brno, region, kraj, - kreativní odvětví, - evropskou unii.
umožňuje přístup k informacím na internetu, ke kterým má knihovna bezplatný přístup a umožňuje přístup k placeným informacím na internetu.
poskytuje ústní i písemné bibliografické, referenční a faktografické informace a rešerše.
zajišťuje specializované činnosti prostřednictvím pracovišť mahenův památník, informační středisko europe direct, centrum dětského čtenářství, vzdělávací centrum, knihovna pro nevidomé a slabozraké.
poskytuje vnitrostátní i mezinárodní meziknihovní služby.
pořádá pro širokou i odbornou veřejnost vzdělávací a kulturní akce, zejména exkurze, besedy, přednášky, semináře, workshopy, odborné kurzy a jiné akce v souladu s hlavním účelem a předmětem své činnosti v knihovně i mimo ni, vytváří podmínky pro celoživotní vzdělávání.
prezentuje v prostorách knihovny výstavy.
realizuje klubovou činnost pro veřejnost.
uskutečňuje pro žáky a studenty všech stupňů škol (mateřské školy, základní, střední, vyšší odborné školy, vysoké školy) ve vazbě na rámcové vzdělávací programy a studijní programy besedy, exkurze, informační vzdělávání, rozvíjí čtenářskou gramotnost a další funkční gramotnosti. umožňuje individuální neformální vzdělávání.
popularizuje interaktivním a srozumitelným způsobem vědu a různorodé oblasti lidské činnosti, čímž vytváří předpoklady pro růst zájmu dětí a mladých lidí o studium všech oborů včetně přírodních, technických a humanitních.
je místem praktické výuky zejména pro studenty masarykovy univerzity, kdy přispívá ke zvyšování odborných znalostí a získání praktických zkušeností, čímž vytváří podmínky pro růst počtu studentů a kvality absolventů.
realizuje vývoj a tvorbu didaktických nástrojů, interaktivních pomůcek, metodických a vzdělávacích databází, systémů dálkového vzdělávání, odborné, vzdělávací a popularizační aktivity pro vlastní potřebu i pro další organizace a jednotlivce.
pečuje o odborný růst a zvyšování kvalifikace svých zaměstnanců, organizuje výuku k soustavnému zvyšování jejich odborných kompetencí potřebných k plnění hlavního účelu a předmětu činnosti.
organizuje a podílí se na pořádání kulturních, společenských a vzdělávacích akcích na pracovištích knihovny i mimo ně.
provozuje prodej a předprodej vstupenek na akce zajišťované nebo spolupořádané knihovnou.
spolupracuje trvale za účelem zvýšení atraktivity a účinnosti své činnosti s kulturními institucemi, školami všech stupňů a dalšími vzdělávacími institucemi, volnočasovými centry, neziskovými organizacemi, státní správou a samosprávou jakož i dalšími fyzickými i právnickými osobami v tuzemsku i zahraničí.
poskytuje reprografické služby v tištěné a elektronické podobě (elektronické dodávání dokumentů) jak ve vztahu ke knihovnímu fondu knihovny, tak v souvislosti s poskytováním meziknihovních služeb.
podílí se na řešení teoretických a praktických otázek v oblasti knihovnictví a informační vědy, tvorbě metodik a koncepcí rozvoje veřejných knihovnických a informačních služeb, poskytuje metodickou a poradenskou činnost v oblasti knihovnických a informačních služeb.
zajišťuje plnění regionálních funkcí ve vztahu ke knihovnám v regionu město brno zejména tím, že jim knihovna poskytuje poradenské, vzdělávací a koordinační služby, zpracovává a reviduje knihovní fondy, buduje a distribuuje výměnný fond a vykonává další činnosti napomáhající rozvoji knihoven a jejich veřejných knihovnických a informačních služeb.
vydává, rozmnožuje a šíří periodický tisk i neperiodické publikace a jiné tiskoviny, dále vydává, rozmnožuje a šíří zvukové a zvukově obrazové záznamy na všech druzích nosičů, vše sloužící k naplnění hlavního účelu a předmětu činnosti knihovny.
provádí činnosti související s udržením, zlepšením a modernizací pracovišť, rozvojem jejich struktury, zlepšováním organizace a inovacemi služeb, vše s cílem dosahovaní co nejvyšší kvality služeb pro veřejnost.
vydává za účelem stanovení podmínek poskytování knihovnických, informačních a dalších služeb knihovní řád.
zabezpečuje propagaci předmětu své činnosti, včetně výroby, vydávání, prodeje, pronájmu a půjčování propagačních materiálů a programů v tuzemsku i zahraničí.

Statutární orgán
Způsob jednání
Statutárním orgánem knihovny je ředitel. Ředitel jedná jejím jménem.

Sbírka listin, nejnovější listiny

Číslo listinyTyp listiny Vznik listiny Založeno do SL Stránek
Pr 33/SL23/KSBR účetní závěrka [2013] příloha 30.01.2014 11.12.2014 18
Pr 33/SL22/KSBR účetní závěrka [2013] výkaz 30.01.2014 11.12.2014 4
Pr 33/SL21/KSBR účetní závěrka [2013] rozvaha 12.02.2014 11.12.2014 6
Sbírka listin Knihovna Jiřího Mahena v Brně, příspěvková organizace
 

Aktuální výpis ze spolkového rejstříku - veřejný rejstřík Knihovna Jiřího Mahena v Brně, příspěvková organizace

Tato stránka obsahuje aktuální výpis údajů firmy Knihovna Jiřího Mahena v Brně, příspěvková organizace. Údaje byly staženy 16. ledna 2023 z datové služby justice.cz dle IČO 00101494 a údaje ve výpise nebyly dle systému ARES do dnešního dne změněny.

Z důvodu ochrany osobních údajů nejsou na stránce data narození a úplné adresy fyzických osob. Kompletní výpis včetně dat narození a adres lze zobrazit po zadání IČO 00101494 na originální stránce obchodního rejstříku justice.cz.

Výpis z obchodního (spolkového) rejstříku uváděný na stránkách serveru Kurzy.cz má pouze informativní hodnotu k datu uvedenému v záhlaví výpisu, nenahrazuje oficiální výpis z obchodního (spolkového) rejstříku a nelze jej použít při právních úkonech, např. při jednáních se státními úřady. Oficiální výpis je možné pořídit u libovolného rejstříkového soudu, v jakékoli notářské kanceláři, na obecním či městském úřadě a na pobočkách pošty se službou Czech POINT.Seznam firem, subjektů podobného jména

další firmy, subjekty ...
Zdroje dat: Kurzy.cz zobrazují výhradně jen takové údaje, jenž jsou poskytovány jako otevřená data, případně data, která jsou zveřejněna orgánem státní správy, nebo je Kurzy.cz jako zpracovatel osobních údajů získaly na základě smlouvy s jiným správcem (aktuálně katalog ŽivéFirmy.cz). Veškeré osobní údaje jsou zveřejňovány v souladu s Nařízením (EU) 2016/679 (GDPR) a zákonem č. 110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů, v platném znění. Podrobné informace o právech subjektu údajů, rozsahu a oprávněnosti zpracovávání osobních údajů jsou uvedeny v dokumentu Zpracování osobních údajů z veřejných zdrojů

Své žádosti či připomínky týkající se zveřejněných údajů posílejte, prosím, na email info@kurzy.cz. Vzhledem k tomu, že Kurzy.cz nezískaly osobní údaje od subjektu údajů, ale z veřejných zdrojů, nebudou obvykle schopny identifikovat subjekt údajů pouze na základě jména a příjmení fyzické osoby (osob se stejným jménem a příjmením budou mít v evidenci více). Chcete-li proto požádat o výmaz svých údajů či budete např. vznášet námitku, urychlíte vyřízení své žádosti tím, že uvedete přesnější identifikaci své osoby, tedy kromě jména a příjmení uvedete např. i své bydliště nebo datum narození, případě uvedete webové stránky Kurzy.cz, na kterých jste zmiňováni.

Seznam odkazů na zdrojové informace naleznete na stránce KONTAKTY a ZDROJE.

Opravy dat: Pokud jste objevili nesrovnalost dat se zdrojovým rejstříkem, kontaktujte nás prosím na email info@kurzy.cz a uveďte stránku, na které se nesrovnalost nachází, případně IČ subjektu. Pokud je nesrovnalost dat přímo ve zdrojovém rejstříku, obraťte se s opravou dat na příslušnou instituci uvedenou na stránce Zdroje. Tím zajistíte aktuálnost dat na našich stránkách a v mnoha dalších komerčních databázích.

Knihovna Jiřího Mahena v Brně, příspěvková organizace - náhled vizuálního zobrazení vztahů obchodního rejstříku
Vizualizace vztahů v obchodním rejstříku na podnikani.cz


Otázky a odpovědi ke společnosti Knihovna Jiřího Mahena v Brně, příspěvková organizaceObchodní rejstřík firem - Hledání


Zobrazit sloupec 

Kalkulačka - Výpočet

Výpočet čisté mzdy

Důchodová kalkulačka

Přídavky na dítě

Příspěvek na bydlení

Rodičovský příspěvek

Životní minimum

Hypoteční kalkulačka

Povinné ručení

Banky a Bankomaty

Úrokové sazby

Hypotéky, Stavební spoření

Směnárny - Euro, Dolar

Práce - Volná místa

Úřad práce, Mzdy, Platy

Dávky a příspěvky

Nemocenská, Porodné

Podpora v nezaměstnanosti

Důchody

Investice

Burza - ČEZ

Dluhopisy, Podílové fondy

Ekonomika - HDP, Mzdy

Kryptoměny - Bitcoin, Ethereum

Drahé kovy

Zlato, Investiční zlato, Stříbro

Ropa - PHM, Benzín, Nafta, Nafta v Evropě

Podnikání

Obchodní rejstřík

Města a obce, PSČ

Katastr nemovitostí

Ochranné známky

Finanční katalog

Občanský zákoník

Zákoník práce

Stavební zákon

Daně, formuláře

Další odkazy

Auto - Cena, Spolehlivost

Monitoring ekonomiky

Volby, Mapa webu

English version

Czech currency

Prague stock exchange


Ochrana dat

Používání cookies

Copyright © 2000 - 2024

Kurzy.cz, spol. s r.o., AliaWeb, spol. s r.o. V